Jak pobudzić hormon wzrostu

Jak pobudzić hormon wzrostu

Pragnąc urosnąć wyższym, jednym z kluczowych czynników o którym musisz pamiętać jest obecność hormonu wzrostu w Twoim organizmie. Hormon wzrostu (inaczej somatotropina, HGH), to substancja, za którą wielu kulturystów jest w stanie wiele dać. Jego zbawienny wpływ znają też dzieci i młodzież. Wszyscy ci ludzie potrzebują HGH do prawidłowego rozwoju i maksymalizacji wzrostu organizmu. Dowiedz się, jak zwiększyć wytwarzanie naturalnego hormonu wzrostu aby urosnąć wyższym.

Czym jest hormon wzrostu?

Hormon wzrostu człowiekaHormon wzrostu, GH (od ang. growth hormone), to hormon polipeptydowy produkowany w przednim płacie przysadki mózgowej. Hormon wydziela się w sposób pulsacyjny od 6 do 12 razy na dobę z nasileniem uwalniania podczas fazy snu głębokiego (1-2 godz. od zaśnięcia). Wydzielanie hormonu wzrostu niestety maleje z wiekiem, dlatego okres młodości jest idealny aby urosnąć wyższym.

Jak działa hormon wzrostu

 • stymuluje wzrost kości, chrząstek, tkanek łącznych;
 • pobudza syntezę białek, RNA, DNA, wpływając anabolicznie na mięśnie szkieletowe;
 • wpływa na utlenianie kwasów tłuszczowych.

Według obiegowej opinii, nie można wpływać na to, jak pracuje przysadka i ile substancji wydziela ten gruczoł. Mam jednak dla Ciebie dobrą wiadomość – istnieją sprawdzone sposoby na pobudzenie hormonu wzrostu w każdym wieku. Możesz to zrobić, korzystając z naturalnych sposobów lub wynalazków farmacji. Oczywiście polecam Ci naturalne sposoby, ale wiele osób rozważa różne skuteczne metody, dlatego omówimy wszystkie bez wyjątków. Istnieje kilka bardzo skutecznych sposobów podniesienia poziomu hormonu wzrostu.

Jak naturalnie pobudzić hormon wzrostu?

Program Na Wzrost, który stworzyłem, skupia się wokół najbardziej skutecznych technik, zwiększających ludzki wzrost w sposób naturalny. Wytwarzanie dużych ilości hormonu wzrostu stymulują m.in. czynniki:

 • Sen
 • Dieta: spożycie białek
 • Ograniczenie tłuszczy
 • Ograniczenie cukrów prostych
 • Sport, aktywność fizyczna

Po pierwsze, postaraj się aby Twój sen był nieprzerwany i trwał około 8 godzin. Zadbaj o odpowiedni tryb życia, w której podstawę stanowi zdrowa dieta, ograniczenie tłuszczy i cukrów prostych do niezbędnego minimum, oraz regularne uprawianie sportu.

Dlaczego cukier jest wrogiem hormonu wzrostu?

Hormon wzrostu i insulina są wzajemnie kontrregulujące w stosunku do glukozy. Kiedy ilość insuliny rośnie, poziom hormonu wzrostu maleje i na odwrót: spadek insuliny równa się zwiększeniem hormonu wzrostu. Dlatego właśnie cukry proste warto ograniczyć i zastąpić je węglowodanami złożonymi takimi, jak kasze, ryż, makarony o niskim indeksie glikemicznym.

Produkty stymulujące wytwarzanie HGH

Białka, aminokwasy już z samej swojej natury bardzo silnie pobudzają syntezę hormonu wzrostu w organizmie. Głównymi składnikami suplementów, stymulujących hormon wzrostu są aminokwasy m.in.: arginina, ornityna, lizyna.

Boostery HGH

Wieloskładnikowe boostery hormonu wzrostu będą zawsze skuteczniejsze od suplementów diety opartych na 1 składniku. Dzieje się tak, ponieważ różne składniki w nich zawarte, współpracują ze sobą i wzajemnie potęgują efekty. Odpowiednio skomponowany skład suplementu, podobnie jak różnego rodzaju żywność, kryje w sobie inny profil aminokwasowy. Właśnie to przesądza to o ich wysokiej skuteczności. Aby jednak cieszyć się zadowalającymi efektami, jest jeden warunek. Substancje aktywne w preparacie powinny być bardzo dobrze ze sobą dobrane i mieć właściwą ilość.
Pamiętaj jednak, że stosowanie suplementów diety pobudzających hormon wzrostu nie jest konieczne. Żaden suplement nie zastąpi zbilansowanej diety. Najbogatszą gamę aminokwasów dostarczamy w posiłkach.

Sztuczny hormon wzrostu

Medycyna ma w rękawie asa – gotowe dożylne preparaty z tym właśnie hormonem. Koszty leczenia hormonem wzrostu zależą przede wszystkim od ceny leku, wagi pacjenta i czasu trwania terapii (często kilka lat). O dawkowaniu decyduje zawsze lekarz, a sam lek otrzymujemy na indywidualną receptę. Przed wybraniem syntetycznego hormonu wzrostu warto też poczytać o możliwych skutkach ubocznych.

Tagged under:

8 Comments

 • Avatar

  Bartek Odpowiedz

  za pół roku kończe 20 lat i mam 173 cm wzrostu. w tym wieku istnieje jeszcze szansa na urośniecię kilku centymetrów w góre?

 • Avatar

  Michał Odpowiedz

  Dzieńdobry , mam skończone 15 lat i mam 162 cm wzrostu . Tata ma 178 a mama 158cm . Czy mam szansę jeszce urosnąć i dobić do tych 170 cm ?

  • Alan Rybczyński

   Alan Rybczyński Odpowiedz

   Witam

   Masz szansę podrosnąć nawet do 174 cm. Młody wiek i warunki genetyczne są dość dobre. Powodzenia.

 • Avatar

  Weronika Odpowiedz

  Witam,
  Czy od brania ornityny lub argininy można urosnąć kilka cm?
  Jeżeli tak to w jakich dawkach i przez jaki okres czasu?

  • Alan Rybczyński

   Alan Rybczyński Odpowiedz

   Witam,
   Tak, można wspomagać się argininą i ornityną, ale nie jest to konieczne. Ludzie przeceniają tabletki, zapominając o naturalnych i bardzo skutecznych sposobach. Te aminokwasy są jednymi z bardziej popularnych składników suplementów pobudzających hormon wzrostu. Trzeba zakładać minimum 1-3 miesiące na obserwację efektów. Dawki zawsze określa producent na opakowaniu.

  • Avatar

   Laura Odpowiedz

   Dzień dobry.
   Mam 15 lat i 158cm wzrostu. Bardzo chciałabym urosnąć i osiągnąć 170cm.
   Wzrost moich rodziców:
   Ojca – 178cm
   Matki – 163cm.
   Ewentualnie czym mogłabym się wspomóc, aby osiągnąć te parę centymetrów więcej.

   • Alan Rybczyński

    Alan Rybczyński Odpowiedz

    Witam

    165cm jest do uzyskania na spokojnie w Twoim wypadku. Wspomóc możesz się przede wszystkim dietą, ćwiczeniami, sportem, długim snem i innymi metodami opisywanymi na blogu, w biuletynie: https://jakurosnac.pl/raport i pełnym ebooku.

Leave a Reply

Your email address will not be published.