Jak urosnąć w tydzień lub dwa tygodnie?

Ile można urosnąć w tydzień
5
(1)

Jednym z często zadawanych pytań jest to, czy można urosnąć w tydzień lub dwa i jak to zrobić. To bardzo krótki czas, ale jako dorosły, dziecko lub nastolatek możesz oczywiście aktywnie działać i odrobinę zwiększyć wzrost w tym czasie.

Być może kończą się wakacje i za tydzień wracasz do szkoły. Może znalazłeś nową pracę i chciałbyś się lepiej zaprezentować… O tym, co zrobić aby urosnąć, o ile wyższy będziesz itp. pisałem w innych artykułach. Za chwilę dowiesz się, jak dużo możesz zrobić w ciągu tak krótkiego czasu – zaczynamy!

 

1. Wyrób nowe, efektywne nawyki

Powinieneś wiedzieć, że dwa tygodnie to niedługi czas na osiągniecie pełnego celu. Jednak dzięki podjęciu jakichkolwiek konsekwentnych działań, wypracowujesz u siebie właściwe i długotrwałe nawyki.

Chcesz urosnąć 5-10 centymetrów a może więcej? Nieważne od ustanowionego celu, na początku pomoże Ci silna motywacja do wzrostu, a regularne działania przez 14 dni wesprą Twoje nowe nawyki. Wcześniejsze wstawanie, poranne ćwiczenia, dieta, gotowanie i jedzenie pełnowartościowych posiłków na wzrost kości. Pamiętaj – mózg skonstruowany jest w ten sposób, że każdy nowy nawyk utrwala się w głowie w czasie od 18 dni i dłużej. Wszystko zależy od trudności nawyku, więc warto działać i wypracować nawyki.

 

2. Naucz się ćwiczeń, diety na wzrost

Co jeszcze możesz zrobić w czasie 1-2 tygodni, aby być wyższym? Naucz się teorii o tym jak urosnąć (plan działania) i zacznij wykonywać pierwsze ćwiczenia na wzrost. Od zera to mastera, w końcu będziesz w tym świetny.

Ten punkt warto zacząć od zdobycia wiedzy, jakiegoś sprawdzonego poradnika na wzrost. Gdy już wiesz co masz robić, zacznij próbny dzień od wcześniejszego wstania z łóżka i zanim pójdziesz do szkoły/ pracy – przygotuj pełnowartościowe śniadanie lub zabierz ze sobą dodatkowo drugie śniadanie.

 • Jeśli w Twoim programie są poranne ćwiczenia – zrób je.
 • Masz też okazję w ciągu 14 dni zapisać się na siłownię,
 • Dawaj z siebie wszystko, grając w koszykówkę na szkolnych zajęciach WF.
 • Zacznij regularnie biegać.
 • Zacznij chodzić spać o 22:00 – 22:30.
 • Naucz się teorii (plan działania) i ćwiczeń praktyce.

 

3. Popraw postawę ciała, rozprostuj kręgosłup

Znacznie trudniej jest urosnąć w wieku dorosłym, gdyż zwyczajne ćwiczenia rozciągające są nieskuteczne! W każdym wieku warto po prostu się wyprostować lub wypróbować najlepszych ćwiczeń na rozprostowanie kręgosłupa, które wydłużą ciało o około 1-2 centymetry.

Jeśli chcesz wyglądać na wyższego, możesz popracować nad postawą ciała i wzmocnić mięśnie tułowia. Garbienie się może sprawić, że będziesz wyglądać na niskiego.

 • W ciągu dwóch tygodni zacznij ćwiczyć prawidłową postawę ciała – zwyczajnie nie garb się gdy stoisz, chodzisz, siedzisz – jeśli chcesz wyglądać na wyższego.
 • Możesz wypróbować pewne ćwiczenia na wzrost, takie jak zwisanie na drążku trzymając oburącz drążek lub przy użyciu haków treningowych.
 • Idź do fizjoterapeuty, który pomoże Ci rozprostować kręgosłup ćwiczenia dopasowanymi do Twojego kręgosłupa (ważne!).

 

4. Zbadaj organizm u lekarza

W trakcie pierwszych 2 tygodni możesz wykonać potrzebne badania i uzyskać profesjonalną informację o swoim stanie zdrowia. Jest to czasem konieczne zanim rozpoczniesz jakiekolwiek ćwiczenia na wzrost.

Istnieje wiele chorób utrudniających urośnięcie wyższym i sabotujących nawet najlepsze ćwiczenia i dietę. Lepiej już na początku wykonać te badania i zyskać czas, zwłaszcza jeśli podejrzewasz u siebie choroby, małą ilość hormonu wzrostu, zrośnięte nasady kości itp.

Jakie badania wykonać:

 • Wykonaj RTG nadgarstka ręki niedominującej lub kolana,
 • Zbadaj swoją tarczycę,
 • Wykonaj testy wydzielnicze hormonu wzrostu.

 

5. Ogranicz niewłaściwe nawyki

W tak krótkim czasie jak tydzień możesz także zadbać, by po prostu nie przeszkadzać samemu sobie. Jest wiele szkodliwych nawyków prowadzących do niskiego wzrostu, które powinieneś finalnie wyeliminować. Nie wszystko od razu – zacznij małymi krokami i pamiętaj, że wpływ szkodliwych nawyków został udowodniony badaniami naukowymi.

Wyeliminuj najgorsze nawyki utrudniające wzrost:

 • Ogranicz lub przestań palić papierosy i pić alkohol,
 • Ogranicz słodycze i rafinowaną żywność do minimum,
 • Przestań zarywać noce i kłaść się spać późno (przez granie w gry itp.),
 • Skończ z siedzącym trybem życia,
 • Przestań garbić plecy.

 

Ile można urosnąć w tydzień?

Tempo wzrostu człowieka zależy od wieku, zaś najszybciej rosną noworodki i niemowlaki. Później wzrost spowalnia aż do etapu pokwitania właściwego, gdzie dziecko/nastolatek rośnie statystycznie z średnią szybkością nawet 9,5 cm rocznie (mężczyźni), 7 cm (kobiety). Tak więc nastolatek rośnie około 7,9 mm miesięcznie. W ciągu tygodnia dojrzewający nastolatek może urosnąć około 2 milimetry.

 

6. Nie chcesz czekać 2 tygodnie? Oszukaj wzrost

Chociaż już kilku moich dorosłych klientów urosło (nawet w wieku 25 lat), to mam też na koniec coś dla leniwych. Jeśli jesteś dorosłym lub nastolatkiem i nie chce Ci się wkładać wysiłku w ćwiczenia na wzrost, możesz wykorzystać sztuczki jak David Copperfield. Są to złudzenia optyczne takie jak odpowiednie ubrania, monochromatyczne kolory ubrań czy podwyższające wkładki do butów, które w 5 sekund pomogą Ci urosnąć przynajmniej optycznie.

Optyczny wzrost – jak urosnąć w 5 sekund?

 • Wkładki do butów: dodadzą 1-7 cm wzrostu (nie polecam wyższych niż 2 cm),
 • Buty na wyższej podeszwie: dodadzą 1-3 cm, dla kobiet obuwie na obcasie (wzrost nawet do 10 cm),
 • Kolory monochromatyczne i dopasowane do sylwetki ubrania: dodadzą 1-2 cm.

Oczywiście, te metody realnie nie zwiększają wzrostu kości, ale jeśli na prawdę potrzebujesz szybko i zauważalnie „urosnąć” przed spotkaniem z dziewczyną, pierwszym dniem w nowej szkole czy w pracy – nie wahaj się ich wykorzystać na swoja korzyść.

 

Podsumowanie:

W czasie tygodnia nikt nie jest w stanie diametralnie wpłynąć na swoje ciało. Można jednak zacząć działać, rozwinąć właściwe nawyki, zmienić styl życia, zdobyć wiedzę potrzebną do wzrostu, wykonać badania, pójść do fizjoterapeuty – a to bardzo wiele!

Oceń wpis

Średnia oen 5 / 5. Ilość ocen: 1

Bądź pierwszy i oceń artykuł!

Tagged under:

Pytania dotyczące tego, ile możesz urosnąć - Skontaktuj się ze mną

Leave a Reply

Your email address will not be published.