Co zrobić, aby być wyższym. Sposoby na wzrost

Co zrobić, aby być wyższym. Sposoby na wzrost

Jeśli do pełni zadowolenia brakuje Ci kilku lub kilkunastu centymetrów, na pewno nurtuje Cię pytanie o to w jaki sposób można zyskać trochę wzrostu. Ten artykuł będzie podsumowaniem znanych światu fundamentalnych sposobów aby być wyższym.

Istnieją różnorakie metody opisywane w Internecie, ale nie chcę zasypać Cię wszystkim naraz. Chciałbym, byś zyskał ogląd najbardziej efektywnych czynności wartych Twojej uwagi. Bez sensu bowiem łapać się chaotycznie wszystkiego, co tylko możliwe w dodatku bez zastanowienia.

1. Sen i regeneracja

Na pewno nie dziwisz się, że ten czynnik umieściłem na początku listy. To najbardziej prozaiczny, ale zarazem najważniejszy i elementarny punkt wpływający na wzrost. Największe ilości hormonu wzrostu wydzielają się właśnie w trakcie snu, dlatego utarło się powiedzenie, że dzieci rosną, kiedy śpią. Identycznie jest z młodzieżą. Nawet najlepiej zaplanowany program na wzrost będzie mniej skuteczny, jeśli będziesz nie zadbasz o właściwy sen. Udowodniono, że problemy ze snem, z oddychaniem, chrapanie i przebudzanie się – powodują mniejsze wydzielanie się hormonu wzrostu w organizmie.

2. Dieta: co jeść żeby urosnąć

We wczesnych latach życia kolejnym kluczowym czynnikiem aby urosnąć jest to, co jemy, czyli dieta. Dieta to po prostu sposób odżywiania. W Twoim przypadku niekoniecznie musi być to dieta niskokaloryczna, a zazwyczaj przeciwnie. Nawet rodzice od najmłodszych lat powtarzają dzieciom jak mantrę zdania w stylu „jedz, bo nie urośniesz”. Nasi domowi doradcy mają rację, bo bez dobrego budulca nie zbudujemy solidnego domu, a bez odpowiedniego paliwa silnik samochodu nie pojedzie daleko. Bez właściwej diety kości nie będą rosły mocne (będą łamliwe, będą miały mniejszą gęstość), zaś poziom hormonu wzrostu może być niższy. Zatem jaka powinna być dobrze skomponowana dieta dziecka lub nastolatka? Kilka wskazówek:

 •  Białka

Jadłospis powinien uwzględniać odpowiednie ilości wysokiej jakości białka. Białko działa jak cegła dla naszych kości, mięśni i całego ciała. Aminokwasy oprócz tego, że są budulcem, dodatkowo wpływają na ilość wydzielanego hormonu wzrostu we krwi! Dowiedziono badaniami, że spożywanie wysokiej ilości białka powoduje wzmożone wydzielanie hormonu wzrostu do krwi.

 •  Węglowodany i tłuszcze

Pamiętaj o węglowodanach złożonych i tłuszczach nienasyconych. Spożywaj produkty nierafinowane, nieoczyszczone, pij oleje z pierwszego tłoczenia i unikaj cukrów prostych.

 • Witaminy i minerały
 • Suplementy diety

Jeśli Twoim problemem jest dostarczenie w diecie któregoś ze składników, witaminy lub minerału, jak najbardziej powinieneś go suplementować. Pamiętaj: po pierwsze dieta, na drugim miejscu suplementy i gotowe kapsułki.

 • Woda

3. Sport i ćwiczenia rozciągające na wzrost

Drugim, podobnie istotnym czynnikiem wpływającym na urośnięcie, zaraz po odżywianiu jest aktywność fizyczna. Im więcej się ruszasz (w granicach rozsądku naturalnie) tym lepiej. Sport wpływa pozytywnie na funkcjonowanie całego organizmu! Układy, które są stymulowane podczas wysiłku, to m.in.: układ kostny, mięśniowy, krwionośny, oddechowy, nerwowy i pokarmowy. Ruch jest nieoceniony w życiu człowieka również dlatego, że w jego trakcie przysadka mózgowa wydziela większe ilości hormonu wzrostu. Jeśli chcesz urosnąć wyższym, powinieneś uczynić ze sportu nawyk. Szczególnie polecane aktywności to bieganie, koszykówka, piłka nożna, siatkówka itp. sporty o dużej intensywności.

Oprócz tego, warto wykonywać ćwiczenia rozciągające mięśnie tzw. streching. Sport zwiększa ludzki wzrost również na inne sposoby, o czym można napisać obszerny artykuł.

4. Wyeliminuj szkodliwe nawyki

Niektóre z codziennych nawyków nazywam hamulcami wzrostu. To właśnie one nie pozwalają nam urosnąć wysokim lub w jakimś stopniu sabotują efekty. Tym złym nawykiem jest na przykład palenie papierosów. Tytoń, to klasyczna używka, co do której działania nie ma wątpliwości. Wiele substancji chemicznych zawartych w papierosie oprócz nikotyny, zaburza proces wzrostu i rozwoju organizmu. Zaobserwowano, że matki palące w czasie ciąży rodzą mniejsze dzieci. Z kolei kilkunastoletni chłopcy palący papierosy, osiągają mniejszą wagą ciała i niższy wzrost.

Inne używki, których trzeba unikać to alkohol i „śmieciowe” odżywianie w mniej lub bardziej popularnych fast-foodach.

5. Dbaj o kręgosłup

Właściwa postawa ciała podczas stania czy siedzenia, to istotny element zdrowego kręgosłupa i zwiększenia wzrostu. Mając wyprostowane, niezgarbione plecy jesteśmy wyżsi o około 1-2 cm również z powodów fizjologicznych i anatomicznych. Od najmłodszych lat warto wyrobić sobie nawyk prostego siedzenia i stania. Unikaj garbienia się oraz przeciążania kręgosłupa np. dźwiganiem ciężarów. Zaopatrz się w drążek i zwisaj kilka minut wieczorem, co pozwoli na lekką dekompresję kręgosłupa po całym dniu. Możesz usłyszeć strzelanie kręgów, które zwyczajnie wracają na właściwe miejsce.

6. Dbaj o zdrowie psychiczne

Ten punkt wygląda może nieco tajemniczo ale już spieszę z wyjaśnieniem. Okazuje się, że unikanie stresu i częsty śmiech wpływa pozytywnie także na proces wzrostu organizmu. Stres może utrudniać sen, pogarszając jego jakość, co jest chyba oczywiste. Jak wiemy z pierwszego punktu, długi nieprzerwany sen gwarantuje niezakłócone uwalnianie hormonu wzrostu do krwi. Dodatkowo, jak dowiodły badania naukowe, luz psychiczny (w tym częsty śmiech), wzmaga produkcję hormonu wzrostu przez organizm.

Oczywiście część osób zauważy fakt, że przecież duża część nastolatków zmaga się z problemami wieku dojrzewania i emocjonalnymi skokami nastroju. To prawda i nie da się wyeliminować takich problemów. Pierwsze miłosne zawody, problemy w szkole i inne rozterki stanowią czynnik stresu. Warto mimo wszystko znać sam mechanizm i w miarę możliwości starać się ograniczać stres, stosując metody relaksacyjne. Pomysłem jest oglądnie komedii zamiast horrorów oraz spotkania z rodziną i przyjaciółmi, by jak najczęściej się śmiać, a dzięki temu… ROSNĄĆ !

Tagged under:

130 Comments

 • Avatar

  Zuzanna Odpowiedz

  Witam
  Mam 13 lat i Ok.158 jak mam urosnąć do 165cm?? Da się tak?? Rodzę o szybką pomoc jakaś dieta zmienić nawyki a może dłuższy sen??

  • Alan Rybczyński

   Alan Rybczyński Odpowiedz

   Wysłałem odpowiedź na Twojego maila.

 • Avatar

  Kacper Holewik Odpowiedz

  Mam 173 cm wzrostu tata ma 172 a mama 151 regularnie gram w piłkę nożną ogólnie uprawiam sport czy jest szansa że jeszcze urosnę?

  • Alan Rybczyński

   Alan Rybczyński Odpowiedz

   Wysłałem odpowiedź na Twojego maila.

 • Avatar

  Weronika Odpowiedz

  Dzień dobry, mam rocznikowo 15 lat, 158cm wzrostu… a ważne 47 kilo, moja mama ma około 160, a tata 170… czy jest szansa że urosnę ? Albo możliwość wzięcia hormonu wzrostu ? Mam wielki kompleks jeśli chodzi o wzrost i go nienawidzę… dziękuje pozdrawiam

  • Alan Rybczyński

   Alan Rybczyński Odpowiedz

   Wysłałem odpowiedź na Twojego maila.

 • Avatar

  Emi Odpowiedz

  Witam. Mój syn (skończone 7 lat) ma jedynie 113,5 cm wzrostu. Jest mniejszy od dzieci o rok młodszych ze swojej placówki. W zerówce Pani zasugerowała wizytę u lekarza. Jest na granicy norm siatki centylowej, ale i tak mocno mnie to niepokoi. Czy reagując wcześniej mogę jakoś wpłynąć na jego wzrost? Do jakiego specjalisty iść na konsultacje? Czy zrobić wcześniej prywatnie badania krwi? Jeśli tak to jakie? Ja mam 160cm, mąż 175cm, starszy syn (9lat) nie jest wysoki ale nie odbiega aż tak od swoich rówieśników jak ten młodszy. Co mogę zrobić by pomóc dziecku, które już widzi swój problem i zaczyna zadawać pytania. Jakie suplementy wchodzą w grę? Chcę walczyć o każdy centymetr jego wzrostu w dorosłym życiu.

  • Alan Rybczyński

   Alan Rybczyński Odpowiedz

   Wysłałem odpowiedź na Twojego maila.

  • Avatar

   Paweł Odpowiedz

   Dzień dobry, mam 17 lat i 170 cm wzrostu. Mama ma 163, a tata 175. Czy jest szansa na to, że przynajmniej przerosnę ojca? Dziękuję za odpowiedź.

   • Alan Rybczyński

    Alan Rybczyński Odpowiedz

    Wysłałem odpowiedź na Twojego maila.

 • Avatar

  Oliwia Odpowiedz

  Cześć. Mam 13 lat i 160 wzrostu (mama ma 165 a tata 180 wzrostu) Czy jest szansa żebym urosła jeszcze chociaż z 10 cm?

  • Alan Rybczyński

   Alan Rybczyński Odpowiedz

   Wysłałem odpowiedź na Twojego maila.

 • Avatar

  Adrian Odpowiedz

  Dzień dobry. Mam 18 lat i posiadam zaledwie 170cm wzrostu, moja mama ma 170 cm a tata 168. Czy jest szansa że jeszcze urosnę?

  • Alan Rybczyński

   Alan Rybczyński Odpowiedz

   Wysłałem odpowiedź na Twojego maila.

   • Avatar

    Joanna Odpowiedz

    Witam 😊 Mam ok. 164 cm wzrostu. Nie wiem ile mają moja mama i tata, ale jestem wyższa od mamy. Mam 13 lat (za pół roku 14). Jak pan myśli jest szansa że jeszcze bardziej urosnę?

    • Alan Rybczyński

     Alan Rybczyński Odpowiedz

     Wysłałem odpowiedź na Twojego maila.

    • Avatar

     Gabrysia Odpowiedz

     Dzień Dobry, mam pytanie czy w wieku 14 lat (165), jest Jeszce szansa abym urosła. Moja mama ma 164 a tata 185.

     • Alan Rybczyński

      Alan Rybczyński

      Wysłałem odpowiedź na Twojego maila.

 • Avatar

  Filip Odpowiedz

  Cześć. Mam 15.5 lat, ważę około 60kg i mam 166cm wzrostu. Okres szybkiego rośnięcia skończył mi się 2 lata temu. Moja mama ma 162cm a tata około 170. Czy jest szansa, że jeszcze urosnę i będę miał co najmniej 175cm?

  • Alan Rybczyński

   Alan Rybczyński Odpowiedz

   Wysłałem odpowiedź na Twojego maila.

  • Avatar

   Aga Odpowiedz

   Cześć mam 14 lat mam 167 rodzice są dość niscy tata 176 a mama 154 ale czy urosnę do tych 170 trenuje siatkówkę w właśnie te 3 cm mogą mi dużo pomoc

   • Alan Rybczyński

    Alan Rybczyński Odpowiedz

    Wysłałem odpowiedź na Twojego maila.

 • Avatar

  Kuba Odpowiedz

  Mam ok 173cm wzrostu i mam 15 lat. Moja mama ma 162 a tata 176. Zaobserwowałem u siebie delikatne pochamowanie jeśli chodzi o wzrost. Niektórzy koledzy są odemnie wyżsi. Co mam zrobić aby jeszcze urosnąć i czy mogę być wyższy od taty i mieć np. 180cm wzrostu?

  • Alan Rybczyński

   Alan Rybczyński Odpowiedz

   Wysłałem odpowiedź na Twojego maila.

 • Avatar

  Anonim Odpowiedz

  Witam, mam 195 cm i 17 lat, czy da radę to podbić jeszcze? Od 2 lat przy komputerze się garbiłem, tj. nie utrzymywałem w ogóle dobrej pozycji, 2 lata temu biegałem chcąc schudnąć z 75kg na 70 ale po wakacjach miałem 80, ale wtedy też było to chyba 185cm. Aktualnie 110kg, jest szansa?

  • Alan Rybczyński

   Alan Rybczyński Odpowiedz

   Wysłałem odpowiedź na Twojego maila.

   • Avatar

    Natalia Odpowiedz

    Dzień dobry, mam 15 lat i mam 162 cm wzrostu. Tata 175 cm i mama 160 cm, a Siostra ma 160 cm. Czy jest szansa żebym urosła ponad 170 cm?Czy przez jakieś ćwiczenia lub coś mogę urosnąć bardziej?

    • Alan Rybczyński

     Alan Rybczyński Odpowiedz

     Wysłałem odpowiedź na Twojego maila.

 • Avatar

  yes Odpowiedz

  Dzień dobry, dołączę się do niskich ludzi, którzy potrzebują pomocy…
  Otóż posiadam 17 lat i okropne 166-168 wzrostu. Bardzo, bardzo chcę mieć przynajmniej 170, ale tracę powoli nadzieję. To dla mnie na tyle ważne, że staje się to dla mnie źródłem stresu i kompleksów. Moja mama ma około 165 wzrostu, tata 178. Ogólnie to prowadzę raczej siedzący tryb życia przez to, że są lekcje zdalne, czasem wychodzę na spacer, jeśli chodzi o odżywanie się… no to dużo nie jem ogólnie, głównie pieczywo, białe mięso, warzywa, zdarzają się fastfoody czy czekolady, ale to wiadomo, z umiarem. Moje BMI wynosi ok. 18. Niestety, mam problemy duże ze stresem i nie wiem, co począć.

  • Alan Rybczyński

   Alan Rybczyński Odpowiedz

   Wysłałem odpowiedź na Twojego maila.

 • Avatar

  Tytus Odpowiedz

  Dzień dobry, mam niedługo 19 lat i mam około 177 wzrostu. Czy jest mozliwość, że jeszcze urosne? Moge jakoś spowodować, że urosnę? I jesli tak to ile bym mógł jeszcze mniej więcej urosnać?

  • Alan Rybczyński

   Alan Rybczyński Odpowiedz

   Wysłałem odpowiedź na Twojego maila.

 • Avatar

  elel Odpowiedz

  Mam 29 lat i z samego rana ledwie 185 cm wzrostu w tym sensie że gdybym miał milimetr mniej to by było 184.9 i wieczorem 183.8 cm. Podobno gdy się ćwiczy kręgosłup można zyskać 1 albo 2 cm nie wiem dokładnie ile i ja właśnie od 2 tygodni ćwiczę kręgosłup 15 minut dziennie.
  Kiedy powinno się mierzyć wzrost rano czy wieczorem.
  Zamiast odpisywać żebym sobie wybrał wyższą albo niższą liczbę napiszcie mi jakiś jednoznaczny stanowczy wynik ile mam wzrostu.
  Czy to jest tak że jak kobita by miała taki wzrost to jest bardzo wysoka ale chłop to zwykły przeciętniak jak to jest?
  Taki wzrost na chłopa to czy dużo czy mało?
  Napisz pan tak od siebie prywatnie ile by osobiście chciał mieć pan wzrostu jakiś przedział wzrostowy albo konkretną liczbę. Wzrostu w dorosłym wieku niby nie da się zmienić ale pomarzyć można i właśnie o taki marzony wzrost się pytam.
  Ja marzę o wzroście od 191 cm do 195 cm.
  Chciałbym wiedzieć jak wypadam na tle innych osób.
  Ważę 69 kilogramów.
  Podoba mi się taka jedna laska na oko ma 178 cm. Czy jestem dla niej za niski? Chciałbym brutalną ale prawdziwą odpowiedź.
  O ile można mieć maksymalnie dłuższe kości gdy się ćwiczy i odżywia w sensie maksymalizacji wzrostu. Pytam o ile maksymalnie może być wyższy wzrost w sensie długości kości spowodowanymi samymi czynnikami środowiskowymi? Z tego co czytałem to maksymalnie 2 cm nie wiem czy to prawda.

  • Alan Rybczyński

   Alan Rybczyński Odpowiedz

   Wysłałem odpowiedź na Twojego maila.

  • Avatar

   Ala Odpowiedz

   Cześć. Mam około 153cm wzrostu i mam za niedługo 15 lat. Ostatnio przydarzyła mi się pewna rzecz. Gdy mierzyłam się w szkole mój wzrost wynosił 154.5 cm prawie 155cm, jednakże gdy pojechałam na ferie do chrzestnego, tam okazało się, że mam około 153. Nie jestem pewna czy zmalałam czy po prostu byłam mierzona inną miarą. Jednak chętnie dowiem się jak urosnąć kilka centymetrów.

   • Alan Rybczyński

    Alan Rybczyński Odpowiedz

    Wysłałem odpowiedź na Twojego maila.

 • Avatar

  Milosz Odpowiedz

  Witam, jestem chłopakiem. Mam 13,5 lat, ok. 158cm wzrostu i ważę 53kg. 2 razy w tygodniu chodzę na basen. Bardzo ograniczam słodycze od 5 miesięcy, prawie nigdy nie jem fastfoodów. Mama ma 160cm, a tata 175cm. Czy mam szansę na 180-185cm?

  • Alan Rybczyński

   Alan Rybczyński Odpowiedz

   Wysłałem odpowiedź na Twojego maila.

 • Avatar

  Staszek Odpowiedz

  Za niedługo mam 15 lat i mam 177 cm wzrostu. Tata 176 cm i mama 160 cm. Moje dorosłe rodzeństwo ma: brat 178 cm (w moim wieku miał jakoś 174 cm), siostry 165 cm i 163 cm. Uprawiam sport parę razy w tygodniu, odżywiam się prawidłowo i dbam o sen. Czy jest szansa żebym miał ponad 180 cm? Chciałbym grać dobrze w siatkówkę, ale z moim wzrostem to mogę piłki podawać. Czy przez jakieś ćwiczenia lub coś mogę urosnąć bardziej?

  • Alan Rybczyński

   Alan Rybczyński Odpowiedz

   Wysłałem odpowiedź na Twojego maila.

  • Avatar

   Ala Odpowiedz

   Cześć. Mam około 153cm wzrostu i mam za niedługo 15 lat. Ostatnio przydarzyła mi się pewna rzecz. Gdy mierzyłam się w szkole mój wzrost wynosił 154.5 cm prawie 155cm, jednakże gdy pojechałam na ferie do chrzestnego, tam okazało się, że mam około 153. Nie jestem pewna czy zmalałam czy po prostu byłam mierzona inną miarą. Jednak chętnie dowiem się jak urosnąć kilka centymetrów.

   • Alan Rybczyński

    Alan Rybczyński Odpowiedz

    Wysłałem odpowiedź na Twojego maila.

 • Avatar

  Kamila Odpowiedz

  Mam 18 lat i 170/171cm wzrostu, moja mama ma 169 tata 173. Moja młodsza o 3 lata siostra jest ode mnie wyższa/ równa i chciałabym wiedzieć co zrobić i czy to jest możliwe żeby urosnąć. Dodam ze mój wzrost taki znaczący zaczął się w 2 gimnazjum. Dodam że mam zaburzenia odżywiania i jestem wegetarianką.

  • Alan Rybczyński

   Alan Rybczyński Odpowiedz

   Wysłałem odpowiedź na Twojego maila.

 • Avatar

  Nikola Odpowiedz

  Przepraszam mam 12 lat jestem dzewczyną i mam 166 cm wzrostu ile mogę jeszcze urosnąć

  • Alan Rybczyński

   Alan Rybczyński Odpowiedz

   Wysłałem odpowiedź na Twojego maila.

 • Avatar

  Oskar Siruk Odpowiedz

  Dzień dobry, jeśli ktoś miał wcześniejszy okres dorastania to w wieku 17 lat jeszcze rośnie?

  • Alan Rybczyński

   Alan Rybczyński Odpowiedz

   Wysłałem odpowiedź na Twojego maila.

 • Avatar

  Kamil Odpowiedz

  Witam, mam 15.5 lat i 174cm wzrostu. W dzieciństwie mało jadłem lecz staram się to nadrobić, obecnie ważę 57kg więc mieszczę się w prawidłowej wadze. Jem dużo białka oraz węglowodanów. Jeszcze do niedawna ćwiczyłem około 8 miesięcy martwy ciąg z dużymi ciężarami (nawet 160kg), zdaje sobie sprawę, że może to wpłynąć na mój wzrost. Jestem aktywny fizycznie, dbam o rzeźbę i jestem w dobrej kondycji. Śpię średnio około 8 godzin w tygodniu, 9-10 w weekendy. Nigdy nie piłem ani nie paliłem. Mój tata ma 176cm wzrostu, mama 159cm. Czy jest szansa abym dorósł 180cm? Wzrost, który by mnie naprawdę zadowolił to 177cm ale 180cm to moje marzenie. Z góry dziękuje za poświęcony czas.

  • Alan Rybczyński

   Alan Rybczyński Odpowiedz

   Wysłałem odpowiedź na Twojego maila.

   • Avatar

    Michalina Odpowiedz

    Dzień dobry , mam 14 lat i mam 159 cm wzrostu.Czy jest coś abym mogła urosnąć i mieć z 165 cm wzrostu ?

    • Alan Rybczyński

     Alan Rybczyński Odpowiedz

     Wysłałem odpowiedź na Twojego maila.

   • Avatar

    Artur Odpowiedz

    Mam 14 lat 11 miesięcy wzrost 180cm miałem okres wzrostu gdzie w rok urosłem od 168 do 178cm teraz przez rok około 2cm. Na siatkach centylowych sprawdzałem i wszędzie wychodziło że będę miał powyżej 185cm do 187cm czy jest to możliwe?
    Tata 182cm
    Mama 171cm

    • Alan Rybczyński

     Alan Rybczyński Odpowiedz

     Wysłałem odpowiedź na Twojego maila.

 • Avatar

  Kasia xd Odpowiedz

  Chciałabym być modelką. Mam 16 lat i mam coś między 168/170cm chciałabym mieć około 175cm wzrostu. Moja mama ma 170cm a tata 173cm. Dało by się coś zrobić?

  • Alan Rybczyński

   Alan Rybczyński Odpowiedz

   Podałaś nieprawidłowy mail, nie mogę na niego odpowiedzieć.

 • Avatar

  jakub Odpowiedz

  Dzień dobry, mam 18 lat i 176 cm wzrostu, czy jest szansa, że jeszcze urosnę do 180 cm? A jeżeli tak co Pan poleca robić?

  • Alan Rybczyński

   Alan Rybczyński Odpowiedz

   Wysłałem odpowiedź na Twojego maila.

 • Avatar

  Natalia Natalia Odpowiedz

  Cześć 🙂
  Mam 13 lat i 155, co mogę zrobić by mieć 170?, Czy jest szansa bym była wyższa? Jestem już po miesiczce

  Mama- 168
  Tata- 174
  15-letnia siostra- 158
  9-letni brat- 143

  • Alan Rybczyński

   Alan Rybczyński Odpowiedz

   Wysłałem odpowiedź na Twojego maila.

   • Avatar

    julia Odpowiedz

    dzień dobry, czy jezeli mam 15 lat i 160cm, a moi rodzice mają po 164cm i 185cm wzrostu, to mam szanse na to, aby urosnąć? a jak tak, to czy byłabym w stanie urosnąć do 170cm?

    • Alan Rybczyński

     Alan Rybczyński Odpowiedz

     Wysłałem odpowiedź na Twojego maila.

 • Avatar

  buła Odpowiedz

  mam 172 w wieku 15lat i ważę około 60kg co mam zrobić żeby miec te 180cm
  a moi rodzicze mają ok.170

  • Alan Rybczyński

   Alan Rybczyński Odpowiedz

   Wysłałem odpowiedź na Twojego maila.

  • Avatar

   Ola Odpowiedz

   Witam.
   Nazywam się Ola mam 17 lat i 166cm. Moja mama ma 162cm, tata 183cm a siostra 175cm. Czy jest jakaś szansa abym miała około 173cm?

   • Alan Rybczyński

    Alan Rybczyński Odpowiedz

    Wysłałem odpowiedź na Twojego maila.

 • Avatar

  Mikołaj Odpowiedz

  Dzień dobry. Mam pytanie. Jestem czternastoletnim chłopakiem ,który ma 170 cm wzrostu, mama~170cm, tata 178cm. Jeżeli będę robić wszystkie sposoby to ile mogę urosnąć w przeciągu 3 miesięcy?

  • Alan Rybczyński

   Alan Rybczyński Odpowiedz

   Wysłałem odpowiedź na Twojego maila.

 • Avatar

  Dawid Odpowiedz

  witam mam pytanie, mam 14 lat i około 1,69m może podchodze pod 1,70m. Ile jestem jeszcze realnie podrosnąć i czy jest szansa na 1,80m?
  Tata: 1,70m
  mama: 1,60

  • Alan Rybczyński

   Alan Rybczyński Odpowiedz

   Wysłałem odpowiedź na Twojego maila.

 • Avatar

  Andrzej Odpowiedz

  Witam, mam 14 lat i 168cm wzrostu. Od dziecka prowadzę niezbyt zdrowy tryb życia np. spanie po 2 godziny dziennie. Moi rodzice nie są zbyt wysocy(mama 150 cm tata – 166cm). Chciałbym się dowiedzieć jaki mniej więcej mogę mieć limit wzrostu. Dodam także, że od roku urosłem około 1-2cm. Pozdrawiam

  • Alan Rybczyński

   Alan Rybczyński Odpowiedz

   Wysłałem odpowiedź na Twojego maila.

  • Avatar

   Julia Odpowiedz

   Cześć, mam 13 lat i 170cm wzrostu. Bardzo bym chciała mieć 175cm wzrostu. Czy jest to możliwe, że jeszcze urosnę te 5 cm ?
   Tata: 180cm
   Mama: 164cm

   • Alan Rybczyński

    Alan Rybczyński Odpowiedz

    Wysłałem odpowiedź na Twojego maila.

 • Avatar

  Ka Lon Odpowiedz

  Cześć, mam 13 lat i 153 cm wzrostu. Odkąd pamiętam zawsze byłam najniższa w rodzinie i klasie. Czy jest możliwość abym szybko urosła?

  Tata: 186 cm
  Mama: 164
  18-letnia siostra: 170 cm

  • Alan Rybczyński

   Alan Rybczyński Odpowiedz

   Wysłałem odpowiedź na Twojego maila.

 • Avatar

  Nadia Odpowiedz

  mam 163cm, a chciałabym mieć 170 czy jest jakaś możliwość żebym mogła urosnąć?

  • Alan Rybczyński

   Alan Rybczyński Odpowiedz

   Wysłałem odpowiedź na Twojego maila.

 • Avatar

  Kuba Odpowiedz

  Mam pytanie, mam 16 lat i 167 cm(mama 160, ojciec 165) wzrostu. Urosłem tylko jeden centymetr przez rok. Czy jest szansa żebym jeszcze urosnąć i czy muszę coś zrobić? Ile mam jeszcze szanse urosnąć?

  • Alan Rybczyński

   Alan Rybczyński Odpowiedz

   Wysłałem odpowiedź na Twojego maila.

   • Avatar

    Weronika Odpowiedz

    Witam jestem dziewczyną i mam 160 cm wzrostu, moja mama ma około 157 cm a mój tata 171 cm. Mam 16,5 lat i mam pytanie ile mam szansę jeszcze urosnąć, bardzo mi na tym zależy, najbardziej chciałabym mieć 165 bo więcej nie sądzę że mogę już mieć ale nie wiem czy nawet 165 cm jest możliwe.

    • Alan Rybczyński

     Alan Rybczyński Odpowiedz

     Wysłałem odpowiedź na Twojego maila.

 • Avatar

  Paweł Odpowiedz

  Witam
  Wiek: 17
  Wzrost: 168 cm
  Czy jest możliwość abym urosną do maksymalnej wysokości 180/185cm wzrostu?
  Czy jest możliwość urosnąć do 172/175cm do okolic wakacji tego roku?
  Pozdrawiam

  • Alan Rybczyński

   Alan Rybczyński Odpowiedz

   Wysłałem odpowiedź na Twojego maila.

   • Avatar

    Dzik Odpowiedz

    Mam 175cm I 19 lat dam rady urosnąć jeszcze?

    • Alan Rybczyński

     Alan Rybczyński Odpowiedz

     Wysłałem odpowiedź na Twojego maila.

  • Avatar

   nie mam imienia Odpowiedz

   nie nie ma takiej opcji

   • Avatar

    Michał Odpowiedz

    Dzień dobry, mam 16 lat i około 175cm wzrostu.
    Chciałbyn urosnąć do powyżej 180cm. Jest na to szansa czy raczej nie?
    Obaj rodzice maja około 170cm wzrostu.
    Mam 2 braci i obaj mają po około 185 ale są od innego ojca.
    Czasami sypiam po kilka godzin czasami kilkanaście.

    • Alan Rybczyński

     Alan Rybczyński Odpowiedz

     Wysłałem odpowiedź na Twojego maila.

  • Avatar

   Weronika Odpowiedz

   Witam
   Mam pytanie , mam 13 lat i 162 cm (mama 162, tata 185) wzrostu, chciałabym urosnąć do 175 cm jest taka możliwość i co muszę robić, żeby mi się udało ?

   • Alan Rybczyński

    Alan Rybczyński Odpowiedz

    Wysłałem odpowiedź na Twojego maila.

 • Avatar

  Wojtek Odpowiedz

  Mam 16 lat i 180cm wzrostu. Czy mogę jakoś urosnąć do 185?

  • Alan Rybczyński

   Alan Rybczyński Odpowiedz

   Wysłałem odpowiedź na Twojego maila.

  • Avatar

   Kornelia Odpowiedz

   Mam 18 lat i 152 cm wzrostu jak urosnąć?

   • Alan Rybczyński

    Alan Rybczyński Odpowiedz

    Wysłałem odpowiedź na Twojego maila.

   • Avatar

    Ja Odpowiedz

    Mam 12,5 roku I 162 cm wzrostu(płeć żeńska). Czy jest szansa że maksymalnie będę miała 175/176 cm ? Moja mama – 166 cm, tata – 177,

    • Alan Rybczyński

     Alan Rybczyński Odpowiedz

     Wysłałem odpowiedź na Twojego maila.

 • Avatar

  Jakub Odpowiedz

  Dzien dobry,
  Mam 15 lat oraz 175cm wzrostu
  tata ma 169cm a mama 163cm
  Czy jest jaks szansa na 180?

  • Alan Rybczyński

   Alan Rybczyński Odpowiedz

   Wysłałem odpowiedź na Twojego maila.

   • Avatar

    Matt Odpowiedz

    Witam
    Mam 16 lat i 177 cm wzrostu
    Moja mama ma 162 cm a tata 176
    Czy jest szansa że będę mieć 180-183 cm wzrostu?

    • Alan Rybczyński

     Alan Rybczyński Odpowiedz

     Wysłałem odpowiedź na Twojego maila.

 • Avatar

  Oski Odpowiedz

  Mam 12 lat i 4 miesiące mam 166 cm wzrostu mama 168 lub 169 tata 189 191 u taty wygakdalo tak że bylw miarę wysoki ale nie najwyższy w moim wieku był niższy odemnie z 10 cm i nagle podskoczył 20 cm w 8 klasie a mama do 7 klasy ja też w 7 miała 166 tak jak ja i nagle stanęła i urosal 2 lub 3 cm ile ja szqcunkwoow mogę mieć wzrostu

  • Alan Rybczyński

   Alan Rybczyński Odpowiedz

   Wysłałem odpowiedź na Twojego maila.

  • Avatar

   Artur Odpowiedz

   Witam mam 16 lat i mam 167 tata ma 174
   Mama 156 czy jest możliwość że urosne coś koło wzrostu 174?

   • Alan Rybczyński

    Alan Rybczyński Odpowiedz

    Wysłałem odpowiedź na Twojego maila.

 • Avatar

  Maciej Surdel Odpowiedz

  Witam, mam 152cm wzrostu i 14lat od miesiąca moja mama ma 155cm a tata 171cm wzrostu jestem chłopakiem mam idealną figurę treningi 3 razy w tygodniu boksu i ważę 41kg bardzo zależy mi by być wyższym każdy z klasy mnie przerósł a jestem najstarszy byłem z tym wzrostem u lekarza i to nie jest żadna choroba. Czy jest szansa że będę mieć 175cm wzrostu?

  • Alan Rybczyński

   Alan Rybczyński Odpowiedz

   Wysłałem odpowiedź na Twojego maila.

 • Avatar

  Michał Odpowiedz

  Dzień Dobry. Mam 14 lat i około 160cm wzrostu, a moi rówieśnicy są dużo wyżsi. Czy zdołałbym urosnąć o 10cm – 20cm?

  • Alan Rybczyński

   Alan Rybczyński Odpowiedz

   Wysłałem odpowiedź na Twojego maila.

 • Avatar

  Miłosz Odpowiedz

  Witam, mam 14 lat oraz 168 cm wzrostu, jaka jest szansa,że urosnę do 180+? Moja mama ma 161 a tata 177, sam brat ma 179-180-181, bycie wysokim w tych czasach jest bardzo ważne,a ja sam bym chciał urosnąć do 185 co jest moim marzeniem. Jaka jest na to szansa? I co bym musiał robić?

  • Alan Rybczyński

   Alan Rybczyński Odpowiedz

   Wysłałem odpowiedź na Twojego maila.

 • Avatar

  Arkadiusz Odpowiedz

  Witam. Nazywam się Arkadiusz. Mam około 150 wzrostu , 13 lat i wszyscy się śmieją że jestem niski😑🙁 moja mama ma 165 a tata 160 nie są za wysocy . Czy jest możliwe że urosnę około 170-175 cm ? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

  • Alan Rybczyński

   Alan Rybczyński Odpowiedz

   Wysłałem odpowiedź na Twojego maila 🙂

 • Avatar

  Bartosz Odpowiedz

  Dzień dobry mam 12 lat
  Jestem chłopakiem i mam 150 cm wzrostu czy jest szansa że osiągnę 170 cm? Moja mama z tatą mają po 165 i 170 cm a siostra 175 ma 15 lat

  • Alan Rybczyński

   Alan Rybczyński Odpowiedz

   Odpowiedziałem Tobie e-mailem.

 • Avatar

  Daniel Odpowiedz

  Witam. Mam 26 lat i równe 180 cm wzrostu. Od zawsze jako dziecko byłem wysoki. W pierwszej klasie gimnazjum miałem 173/174 cm wzrostu. Niestety przez ciągły stres w szkole, czy to przez konflikty z rówieśnikami czy zmęczenie( dojazd, duże wymagania) mój wzrost zaczął się hamować. Niestety po latach jako jeden kiedyś z wyższych stałem się względem tych co byli dużo niżsi ode mnie albo równy, albo nawet niższy. To boli. Gdy miałem 18 lat miałem 176 cm wzrostu. Dopiero na studiach urosłem 4 cm. Moim zdaniem geny to nie wszystko. Mój kolega ma 194 cm wzrostu,a rodziców nie ma zbyt wysokich. Ojciec 182 , matka 160 cm.
  Najgorsze jest to, że idąc ulicą względem pokolenia 1989 plus jestem niskawy, Chcę urosnąć nawet 3 cm. Resztę dam radę z butami, wkładkami. Mój ojciec ma 175 cm, matka 168.

 • Avatar

  Takisobie Odpowiedz

  W tematach ćwiczeń i takich innych siłownikowych jestem całkowicie początkujący to piszcie najbardziej zrozumiale unikając różnych zaawansowanych żargonów tak jak do głupka.
  Mam 28 lat i 181 cm wzrostu. Czy dałoby się trochę urosnąć nawet w niebezpieczny sposób. Lepszy taki niż żaden. Jestem bezrobotny i nawet 10 złoty do spora kwota. Czy żeby jakoś nabrać wzrostu trzeba brać różne używki i czy za darmo się naprawdę nie da nic zrobić?
  Żebym bym zadowolony chciałbym mieć co najmniej 190 cm ale lepiej nabyć tyle ile się da.
  Oczywiście mam na myślę żeby na stałe mieć taki wzrost bez butów.
  Są różne sposoby jak zakładanie wysokich butów ale to tylko udawanie że nie ma problemu zamiast go rozwiązywać.
  Napiszcie to co możecie za darmo napisać byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.
  Jestem gotowy na ból i cierpliwy.
  Nawet kilka lat bym poczekał.
  Jedyna bariera to finansowa.
  Na pewno nie zaakceptuję swojego wzrostu.
  Jedynie o sposobach nabierania wzrostu chciałbym żeby była dyskusja zamiast czy warto mieć więcej albo żeby się pogodzić.
  Pomóżcie mi tak szczerze i bezinteresownie.
  Może gdy znajdę jakąś pracę to sobie wstrzyknę jakieś hormony albo narkotyki ale teraz tylko darmowe opcje.
  Czy gdyby zażywać jednocześnie jakieś hormony wzrostu i brać coś na większe mięśnie to czy by się sumowały skutki uboczne i czy trzeba wybierać albo hormony na wzrost albo na mięśnie?
  Czy od podnoszenia ciężarów przez wiele lat można zmaleć jak przecież ciężar wgniata w ziemię?
  Zawsze byłem samotny i panicznie się boję że natrafię na jakąś wyższą od siebie kobitę i będę miał z powodu swojego wzrostu ograniczony wybór.
  Czy gdybym kiedyś używał więcej sportu i się zdrowiej odżywiał to czy byłbym teraz wyższy?

  • Alan Rybczyński

   Alan Rybczyński Odpowiedz

   W tym wieku urośnięcie 9 cm jest bardzo mało prawdopodobne, chyba że zainwestujesz w operację wydłużania kończyn.

   • Avatar

    Mistrz Odpowiedz

    Mam 16 lat i 165 cm wzrostu. Mama ma 174, tata 176. Od roku nie urosłam nic. Czy jest szansa na dobicie podobnego wzrostu? Uprawiam siatkówkę 2 razy w tygodniu, dosyć zdrowo się odżywiam, nie biorę używek.

    • Alan Rybczyński

     Alan Rybczyński Odpowiedz

     Wysłałem odpowiedź na Twojego maila.

 • Avatar

  Emi Odpowiedz

  Mam pytanie, jestem dziewczyną mam 13 lat i 160cm wzrostu (rodzice mama 167cm tata 175cm) mam bardzo wysoką rodzinę (ciocię około 167-175, wujkowie 180-193) czy jest jakaś szansa że dociągnę do 172 cm? Dodam jeszcze że moja mama urosła około 10 cm po okresie.

  • Alan Rybczyński

   Alan Rybczyński Odpowiedz

   Uważam, że dzięki wiekowi i całkiem dobrej genetyce masz szanse spokojnie osiągnąć wzrost ~170 cm.

  • Avatar

   Zuza Odpowiedz

   Hej mam 13 lat, A za dwa miesiące 14. Mam wzorst 157/8cm. Niedawno dostałam okres, ale mam figurę dosyć dziewczęca. Jestem chuda, nie mam żadnych kobiecych kształtów. Czy jest szansa że jeszcze urosne. (Mama 163/4cm, tata 183/4 , 19 letnia siostra ma 168cm) Jakie będzie szacowany mój wzorst jak będę dorosła/ przestanę rosnąć?

   • Alan Rybczyński

    Alan Rybczyński Odpowiedz

    Hej! Twój szacowany wzrost to około 167 cm, czyli zbliżony do siostry. Postaraj się jednak zadbać o wszystkie czynniki wzrostu, aby osiągnąć potencjalny wzrost a być może nawet go „przebić”.

    • Avatar

     Klaudia Odpowiedz

     Mam 159 cm, 13 lat za 3 miesiące 14, większość osób w moim otoczeniu są ode mnie wyższa dużo . Czuje się niska. Moja mama ma 156 a tata 182 mój brat jest o rok starszy i ma około 180. Co mam zrobić żeby urosnąć przynajmniej do 165 lub 170. Śpię około 8/9h, odżywiam się w miarę dobrze. Boje się ze już nie urosnę bo od roku prawie nic nie uroslam.

     • Alan Rybczyński

      Alan Rybczyński

      Wysłałem odpowiedź na Twojego maila.

   • Avatar

    Błażej Odpowiedz

    Mam pytanie. Jestem szesnastolatkiem, 171cm wzrostu, mama~160cm, tata 168cm. Czy jest szansa, żebym urósł do 180cm?

    • Alan Rybczyński

     Alan Rybczyński Odpowiedz

     Wysłałem odpowiedź na Twojego maila.

     • Avatar

      LidiaKol1007

      Dzień dobry. Mam pytanie. Jestem dizewczyną mam 12 lat i 150 cm wzrostu.(rodzice mama ma 157 a tata 178) Wszyscy rówieśnicy mnie przerośli mają, około 160-170. Czy jest szansa żebym urosła z 10-20 cm?

     • Alan Rybczyński

      Alan Rybczyński

      Wysłałem odpowiedź na Twojego maila.

Pytania dotyczące tego, ile możesz urosnąć - Skontaktuj się ze mną

Leave a Reply

Your email address will not be published.